آموزش خلاق کودک محور

در این صفحه نوشته‌های مرتبط با «آموزش خلاق کودک محور» آمده است. چنانچه نوشته ای به اشتباه در این صفحه آمده است به ما بگویید.

آموزش خلاق عددها به کودکان، ریاضی‌آموز لولوپی

آموزش خلاق عددها به کودکان، ریاضی‌آموز لولوپی

وقتی از خلاقیت معلم در بسته‌های لولوپی صحبت می‌کنیم منظورمان چیست؟ همراه با مثال کاربردی

در حاشیهٔ شهر زاهدان منطقه‌ای محروم به نام شیرآباد وجود دارد. کودکان شیرآبادی به علت فقر، کار کودکان و نداشتن شناسنامه و... نتوانسته‌اند تحصیل خود را ادامه دهند. از این رو این کودکان با برنامهٔ تقویت سوادپایه در قالب برنامه «با من بخوان» به آموزش بازگشته‌اند.

لذت آموزش از راه ادبیات

لذت آموزش از راه ادبیات

یک: آواورزی با سی بی لک
کسی نیست که بگوید چرا؟

طرح  "شناخت آواها" ، گروه سنی۲-۶ سال

طرح "شناخت آواها" ، گروه سنی۲-۶ سال

ساختار زبان را آمیختن آواها (زنجیری و زیرزنجیری) می‌سازند. هیچ کودکی نمی‌تواند با گوش‌دادن تنها خواندن بیاموزد. کودکان برای زبان‌آموزی باید فرآیندی را بپیمایند که به آن "آمادگی خواندن" می‌گویند."آواورزی" یکی از مراحل آمادگی خواندن است. کودکان آواها را می‌شناسند و سپس بر زبان می‌آورند. اگر روی توانایی‌های آوایی کودکان کار شود زبان را در مراحل خواندن و نوشتن بسیار زودتر وسنجیده‌تر خواهند آموخت. هم چنین خانواده‌ها و مربیان و درمان گران کودکان با نیازهای ویژه مانند کودکان کم توان ذهنی یا کودکان زبان پریش  که دشواری‌ها و کمبودهایی در کارکردهای زبانی مانند لکنت دارند با استفاده از این بسته می‌توانند از بخش‌های گوناگون آن برای بهبود آسیب‌ها و کمبودهای این کودکان در سطح‌های گوناگون بهره ببرند.

کار با آواورزی در مناطق دوزبانه

کار با آواورزی در مناطق دوزبانه

پرسیده می‌شود که آیا آواورزی در مناطق دوزبانه مانند آذربایجان یا کردستان یا خانواده های دو زبانه کاربرد دارد؟یکی از ویژگی‌های آواورزی این است که فراتر از آموزش زبان فارسی است و اگرچه آموزش آن با زبان فارسی انجام می‌شود اما مربی یا آموزگاری که کار آموزش با آواورزی را برعهده دارد می‌تواند با خلاقیت‌های خود به آن خصلت بومی بدهد.

از انشا تا ابداع

از انشا تا ابداع

نشا، درس مظلومی است که تاکنون به درستی مورد توجه واقع نشده و در برنامه‌های درسی مغفول مانده است. با تشکیل انجمن معلمان انشا در سال گذشته که به همت روزنامه همشهری (نشریات همشهری محله) و با برگزاری همایش «موضوع انشا: زندگی» سامان یافت، به نظر می‌رسد توجه به درس انشا، با برنامه‌تر از پیش پی گرفته شود. صفحه فرهنگ و آموزش همشهری، آمادگی خود را برای انتشار دیدگاه‌های علمی و عملی درباره جایگاه درس انشا در نظام برنامه ریزی درسی کشورمان اعلام می‌دارد.

ثبت خاطرات با ساختن یک آویز متحرک

آموزش ساخت آویز متحرک برای ثبت خاطرات روز اول مدرسه و اثر مثبت آن

برای یک بچه کم ‌سن شاید مرحله‌ای مهم‌تر از رفتن به مهد کودک وجود نداشته باشد. اولین روز مهد کودک، هم برای والدین و هم برای کودکان هیجان‌انگیز و احساس‌ برانگیز است. همان طور که پدر و مادر‌ها می‌دانند، کودکان به سرعت بزرگ می شوند و اولین روز کودکستان در یک چشم بر هم زدن می‌گذردو تا چشم باز کنید  فرزند شما در دبیرستان خواهد بود. 

عضویت در کانال تلگرام