ندا کمال هدایت

در این صفحه می توانید اطلاعاتی از لیست کتاب ها، مقالات، خبرهای مرتبط با ندا کمال هدایت را مشاهده کنید.

کتاب قهرمان من تویی

کتاب قهرمان من تویی گروه آموزک

چگونه کتاب «قهرمان من تویی» ساخته شد؟

این کتاب به پیشنهاد کمیته ناظر سازمان ملل، گروه مرجع سلامت روان و حمایت اجتماعی-روان‌شناختی در موقعیت امداد اضطراری (IASC MHPSS RG) نگاشته شده است. افزون بر متخصصان بین‌المللی، منطقه‌ای و ملی از نهادهای عضو، افراد مختلف از جمله پدر و مادرها، مربیان و کودکان ۱۰۴ کشور مختلف در خلق این اثر مشارکت کردند:

هدف هفدهم توسعه پایدار، مشارکت برای رسیدن به اهداف

هدف هفدهم توسعه پایدار، مشارکت برای رسیدن به اهداف

یک برنامه عملیاتی توسعه پایدار موفق نیازمند مشارکت بین دولت، بخش خصوصی و جوامع مردمی است؛ که شامل شراکت ساخته شده بر روی ارزش‌ها و قوانین و دیدگاه مشترک می‌شوند، و اهدافی که مردم و کره زمین مرکز توجه آن‌ هستند، در سطوح جهانی، منطقه‌ای، ملی و محلی مورد نیاز است. در سال ۲۰۱۵، رهبران جهان دستور کار توسعه پایدار ۲۰۳۰ را با هدف اتمام فقر، از بین بردن نابرابری‌ها و مقابله با تغییرات اقلیمی تصویب کردند. این برنامه علمیاتی جهانی‌ست و توجه تمامی کشورها، چه کشورهای توسعه یافته و چه در حال توسعه، را به خود جلب می‌کند.

هدف شانزدهم توسعه پایدار، صلح، عدل و نهادهای قوی و پابرجا

هدف شانزدهم توسعه پایدار، صلح، عدل و نهادهای قوی و پابرجا

توجه به خطرهای قتل‌های بین‌المللی، خشونت علیه کودکان، تجارت آدم‌ها و آزارهای جنسی در ترویج جوامع آرام و برای توسعه پایدار، اهمیت دارد. مردم در هرکجای دنیا فارق از قومیت، مذهب و گرایش جنسی خود، باید با نداشتن ترس از خشونت و داشتن احساس امنیت زندگی کنند. همه‌ی این‌ها باعث هموار شدن مسیر برای ایجاد شروط دسترسی به عدل و ساخت نهادها و موسسات تاثیرگذار و پاسخ‌گو در سطوح مختلف می‌شود. کمبود دسترسی به عدالت به این معناست که چالش‌ها حل نشده باقی مانده و مردم نمی‌توانند از خود محافظت کنند.

هدف پانزدهم توسعه پایدار، زندگی بر روی زمین

هدف پانزدهم توسعه پایدار، زندگی بر روی زمین

۳۰.۷ درصد سطح زمین را جنگل پوشانده است. جنگل‌ها علاوه بر فراهم کردن امنیت غذایی و سرپناه، کلید مبارزه با تغییرات اقلیمی، حفاظت از تنوع زیستی و محل زندگی افراد بومی هستند. با حفاظت جنگل‌ها، خواهیم توانست مدیریت منابع طبیعی را تقویت کنیم و باروری زمین را افزایش دهیم. جنگل‌ها و طبیعت همچنین مکان‌های تفریحی مهمی هستند که به سلامت روانی انسان کمک می‌کنند. در بسیاری از فرهنگ‌ها، طبیعت با ارزش‌های معنوی، باورهای دینی و آموزه‌های سنتی پیوند خورده است.

هدف چهاردهم توسعه پایدار، زندگی زیر آب‌

هدف چهاردهم توسعه پایدار، زندگی زیر آب‌

دما، مواد، جریان و موجودات اقیانوس‌ها کره‌ی زمین را برای انسان قابل زیستن می‌کند. آب باران، آب آشامیدنی، آب و هوا، اقلیم، ساحل‌ها، بخش زیادی از غذایمان و حتی اکسیژنی که تنفس می‌کنیم در نهایت از دریاها فراهم می‌شوند و منابع غذا، دارو و زیست‌سوخت و دیگر محصولات هستند. در طول تاریخ نیز اقیانوس‌ها و دریاها سهم بزرگی در تجارت و حمل و نقل داشته‌اند.

هدف سیزدهم توسعه پایدار، اقدام برای تغییرات اقلیمی

هدف سیزدهم توسعه پایدار، اقدام برای تغییرات اقلیمی

تغییرات اقلیمی، همه‌ی کشورها در همه‌ی قاره‌ها را تحت تاثیر قرار داده است، به اقتصاد ملی ضربه می‌زند، زندگی انسان را عوض می‌کند و برای مردم، جامعه‌ها و کشورها هزینه‌بر است. فردا بیش از امروز. الگوهای آب و هوایی در حال تغییرند، سطح آب دریا در حال بالا آمدن است، رخدادهای آب و هوایی شدیدتر شده‌اند و میزان تولید گازهای گلخانه‌ای به بیشترین مقدار خود در تاریخ رسیده است. اگر اقدام نکنیم، در این سده، دمای سطحی کره‌ی زمین از ۳ درجه سانتی‌گراد افزایش نیز گذر خواهد کرد. فقیرترین و آسیب‌پذیرترین مردم بیش از بقیه زیان خواهند دید.

هدف دوازدهم توسعه پایدار، تولید و مصرف مسئولانه

هدف دوازدهم توسعه پایدار، تولید و مصرف مسئولانه

پیشرفت اقتصادی و اجتماعی در سده‌ی گذشته با فرسایش محیط زیست همراه بوده است که بقا و پیشرفت‌های آینده‌ی ما را به خطر می‌اندازد. اگر روند خود را تغییر ندهیم، به محیط زیست خود زیان غیر قابل جبرانی وارد خواهیم کرد.

مصرف پایدار و تولید، همان ترویج بهره‌وری کارآمد از منابع و انرژی، زیر‌ساخت پایدار، فراهم کردن دسترسی به خدمات اولیه، شغل‌های مناسب و سازگار با محیط زیست و بهبود کیفیت زندگی همه‌ی انسان‌هاست. اجرای آن کمک می‌کند به برنامه‌های توسعه‌ی کلی، کاهش هزینه‌های اقتصادی، محیط‌ زیستی و اجتماعی، تقویت رقابت اقتصادی و کاهش فقر دست یابیم.

هدف یازدهم توسعه پایدار، شهرها و جامعه‌های پایدار

هدف یازدهم توسعه پایدار، شهرها و جامعه‌های پایدار

شهرها مرکز ایده‌، تجارت، فرهنگ، علم، تولید و رشد اجتماعی هستند. آن‌ها در بهترین حالت به شهروندان خود اجازه می‌دهند از نظر اجتماعی و اقتصادی پیشرفت کنند. با توجه به این که پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۳۰ جمعیت شهرنشینان به ۵ میلیارد برسد، مهم است که برنامه‌ریزی شهری و مدیریت آن در قرار باشد تا بتوان به چالش‌های شهرنشینی رسیدگی کرد.

هدف دهم توسعه پایدار، کاهش نابرابری‌ها

هدف دهم توسعه پایدار، کاهش نابرابری‌ها

در زمینه‌های درآمد، روابط جنسی، سن، معلولیت، گرایش جنسی، نژاد، قوم، مذهب و فرصت، نابرابری‌ها پابرجا مانده‌اند. این نابرابری‌ها رشد بلندمدت اجتماعی و اقتصادی را مختل می‌کنند، به کاهش آمار فقر آسیب می‌رسانند و حس رضایت و با ارزش بودن را در مردم سرکوب می‌کنند. افزایش جنایت، بیماری و فرسایش محیط از اثرات زیان‌بار نابرابری‌ها هستند. اگر مردم را از فرصت‌ها، خدمات و شانسِ داشتن زندگی بهتر محروم کنیم، نمی‌توانیم به توسعه‌ی پایدار دست یابیم.

هدف نهم توسعه پایدار، صنایع، نوآوری و زیرساخت

هدف نهم توسعه پایدار، صنایع، نوآوری و زیرساخت

ساخت زیرساخت‌های انعطاف‌پذیر، ترویج صنتعی‌سازی پایدار و حفاظت از نوآوری.

رشد اقتصادی، پیشرفت اجتماعی و کنش‌های آب و هوایی به شدت وابسته به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها، پیشرفت صنعتی پایدار و پیشروی فناورانه هستند. زمانی که در برابر چشم‌انداز متغیر اقتصاد جهانی و افزایش نابرابری‌ها قرار می‌گیریم، رشد پایدار باید شامل صنعتی‌سازی‌ای باشد که اولاً فرصت‌ها را برای افراد مختلف قابل دسترس سازد، و دوماً توسط نوآوری و زیرساخت‌های انعطاف‌پذیر حمایت شود.

عضویت در کانال تلگرام