اسباب‌بازی‌های ۱۲ سال به بالا

معرفی حاجی فیروز چوبی

معرفی حاجی فیروز چوبی

حاجی فیروز یک آدمک چوبی متحرک است که یادآور آداب و رسوم ما ایرانیان در آیین نوروز است.

عروسک حاجی فیروز با حرکت دست و پای خود، شادی آمدن نوروز را برای کودک شیرین‌تر می‌کند.

گروه سنی: مناسب برای همه سنین

معرفی بازی بومزی

معرفی بازی بومزی

در بازی بومزی سرعت عمل، توجه و تمرکز خود را به کار بگیرید و زیستگاه حیوانات را بدون اشتباه و سریع‌تر از بازیکنان دیگر بازسازی کنید و امتیاز بگیرید. این بازی برای گروه سنی بالای ۷ سال و تعداد ۲ تا ۴ بازیکن و مدت زمان ۳۰ دقیقه مناسب است.

معرفی بازی بومزی

معرفی بازی پی شوم

معرفی بازی پی شوم

در بازی پی شوم بازیکنان تلاش می‌کنند تا با پیشنهادات خنده‌دار خود برای جملات بازی، نظر داور بازی را جلب کرده و امتیاز بگیرند.

هرکدام از جملات بازی یک یا چند جای خالی دارد که بازیکنان با کلمات پیشنهادی خود آن را تکمیل می‌کنند و ترکیبات عجیب و خلاقانه‌ای می‌سازند.

در هر دور از بازی پی‌شوم بازیکنان باید پیشنهاداتی برای سوال مطرح‌شده بدهند. این پیشنهادات می‌تواند خنده‌دار، جالب، خلاقانه و حتی گاهی عجیب باشند. بازی زمانی تمام می‌شود که یا بازیکنان از بازی خسته شوند و یا از شدت خنده دیگر توان ادامه نداشته باشند!

معرفی بازی لونا

معرفی بازی لونا

لونا یه بازی ۴ تا ۸ نفره‌ست که از ۸ تا ۱۰۸ ساله‌ها می‌تونن دورهم جمع بشن و یه دل سیر بازی کنن! هرکی صاحب یه حیوون میشه، باید حواسمون رو جمع کنیم و ببینیم هر حیوون به کدوم بازیکن می‌رسه؟  

معرفی بازی لونا

معرفی بازی گمانه

معرفی بازی گمانه

گمانه یک بازی بسیار جذاب دارای کارت، مهره و صفحه است. در این بازی استفاده از قوه تخیل، خلاقیت و شهود کاملا بارز است.

این بازی یک سرگرمی لذت‌بخش و فکری برای جمع‌های دوستانه و خانوادگی است. در این بازی کارت‌ها حاوی تصاویر بسیار زیبای هنری هستند که از داستان‌های متون ادبی فارسی گرفته شده است. 

این تصاویر به نحوی طراحی شده که هر یک از آنها می‌تواند تداعی کننده موضوعات متعددی در ذهن بازیکنان باشد و بر اساس قواعد بازی این هنر بازیکن است که چگونه از قوه خیال خود بهره گیرد.

معرفی بازی تیزبین

معرفی بازی تیزبین

هدف بازی تیزبین افزایش تمرکز و سرعت عمل بازیکنان است. بدین ترتیب که بازیکن باید با تیزبینی و سرعت عمل خود بین کارت‌های بازی، تصاویر مشترک را بیابد و زودتر از بقیه‌ی بازیکنان نام آن تصاویر را بیان کند تا امتیاز بیشتری جمع‌آوری کند.

نکته قابل توجه اینجاست که در هر کارتی که به طور اتفاقی انتخاب می‌شود به طور قطع یک تصویر مشترک با کارت همه‌ی بازیکنان وجود دارد و تنها سرعت عمل برای یافتن آن‌ها باعث دریافت امتیاز بیشتر می‌شود.

معرفی بازی خانوادگی شاهراه

معرفی بازی خانوادگی شاهراه

نقشه بازی خانوادگی شاهراه برای خاورمیانه، ایران سال ۱۳۴۰ می باشد. بعد از سال‌ها جنگ و قحطی و کودتا اکنون وقت بازسازی خرابی هاست.

 شما صاحبان گاراژهای مسافرتی کارتان را خیلی خوب بلد هستید. آستین‌هایتان را بالا بزنید و دوباره شهرهای مختلف ایران و کشورهای همسایه را با راه‌ها و ناوگان اتوبوس‌های خودتان به هم وصل کنید و مسافران را به مقصد‌های دور و نزدیکشان برسانید. طولانی‌ترین راه‌ها را بسازید جاده‌ها را به انحصار اتوبوس‌هایتان درآورید شهر‌ها و کشورهای دور و نزدیک را به هم وصل کنید و مسافران بلاتکلیف را به مقصدشان برسانید و برنده‌ی نبرد «شاهراه» باشید.

معرفی بازی استراتژیک سفالگر

معرفی بازی استراتژیک سفالگر

در بازی سفالگر بازیکنان در نقش استادکاران سفالگری برای پختن ظروف سفارش داده شده در بازار با یکدیگر رقابت می‌کنند. آن‌ها شاگردان خود را به ناحیه‌های مختلف می‌فرستند تا مواد مورد نیاز ظرف‌های سفارش داده شده را جمع‌آوری کنند و زودتر از سایر بازیکنان ظرف‌ها را بپزند. بازیکنی که بتواند پیش از دیگران یک ظرف را کامل کند، کارت آن را برمی‌دارد و امتیاز آن را به‌دست می‌آورد. با رسیدن مجموع امتیازات یک بازیکن به عدد ۲۰، بازی به پایان می‌رسد. بازیکنی که بیشترین امتیاز را به دست بیاورد، برنده‌ی این بازی خواهد بود.

معرفی بازی دژ

معرفی بازی دژ

ما آدمیان دنیای مدرن، در «دژ» زندگی نکرده‌ایم و نسبت به آن‌چه در چنین فضایی جریان داشته، احساسی نداریم. «دژ» در فرهنگ واژگان به معنی حصار و دیواری است که دور یک شهر وجود داشته باشد. در این دژ از ارگ و کاخ پادشاه تا کاروانسرای مسافران، از نیایشگاه مردمان معمولی شهر تا دِیرْ راهبان مسیحی، از قورخانه که محل ساخت اسلحه و شمشیر بوده تا رصدخانه‌ی دانشمندان و منجمان برای دیدن آسمان، جای می‌گرفت.

عضویت در کانال تلگرام