معرفی بازی دژ

ما آدمیان دنیای مدرن، در «دژ» زندگی نکرده‌ایم و نسبت به آن‌چه در چنین فضایی جریان داشته، احساسی نداریم. «دژ» در فرهنگ واژگان به معنی حصار و دیواری است که دور یک شهر وجود داشته باشد. در این دژ از ارگ و کاخ پادشاه تا کاروانسرای مسافران، از نیایشگاه مردمان معمولی شهر تا دِیرْ راهبان مسیحی، از قورخانه که محل ساخت اسلحه و شمشیر بوده تا رصدخانه‌ی دانشمندان و منجمان برای دیدن آسمان، جای می‌گرفت. علاوه براین‌ها، برج دیدبانی دژ امکان نگهبانی و دیدن اطراف شهر را برای دژبانان فراهم می‌کرد و در پناه این امنیت تاجران در حجره و دکان خود که در بازار و چارسوق قرار داشت به دادوستد انواع کالاهایی که از راه‌های دور به شهر می‌رسید مشغول می‌شدند. شاید تجسم این فضا برای ما که در شهرهای نوین زندگی می‌کنیم دشوار باشد، اما بیایید بازی دژ را تجربه کنیم چرا که با ورود به جهانِ بازی، تصور چنین شهری ممکن خواهد شد.

معرفی بازی دژ

در بازی دژ، بازیکنان در رقابت با یکدیگر، تلاش می‌کنند تا با ساخت جذاب‌ترین و بهترین شهر، به بهترین حکمران در قلمرو پادشاهی تبدیل شوند.
در هر دورِ بازی، هر بازیکن یک نقشی را انتخاب می‌کند تا از قابلیت ویژه‌ی آن نقش در طول آن دور از بازی استفاده کند. هر بازیکن، ساخت و ساز شهر خود را با بازی کردن کارت ساز‌های که در دست دارد، پیش می‌برد و در انتهای بازی امتیازی هم ارزش با هزینه‌ی آن کارت به دست می‌آورد.
زمانی که یک بازیکن بتواند هفتمین سازه را در شهرش بسازد، بازی به پایان می‌رسد و بازیکنی که بیشترین امتیاز را کسب کرده، به عنوان برنده‌ی بازی و بهترین حکمران قلمرو شناخته می‌شود.
این بازی مهارت‌های ارتباطی، ریسک‌پذیری، قدرت تصمیم گیری، پیش‌بینی و ذهن خوانی را تقویت می‌کند.
بازی دژ یک بازی کارتی رقابتی برای ۲ تا ۷ بازیکن و جدیدترین محصول نشر هوپاست. این بازی ترکیب دو سبک نقش مخفی (مشابه مافیا) و شهرسازی است.
گروه سنی: بالای 10 سال   

محتویات بسته:

  • ۶۱ کارت سازه
  • ۸ کارت نقش
  • ۷ کارت راهنما
  • ۲۵ سکه
  • ۱ تاج
  • ۱ کیسه پارچه‌ای
  • دفترچه قوانین بازی
دیگر تصاویر
Submitted by editor74 on س., 05/04/2021 - 08:43