معرفی بازی الفبا و اعداد فارسی

بازی الفبا و اعداد فارس، ییک بازی آموزشی با 12 بلوک از جنس چوب‌های جنگلی درجه یک و عموما از چوب درخت چنار است. هیچگونه رنگ و مواد شیمیایی در تولید این محصول دیده نمی‌شود، و تماما سازگار با طبیعت است.

 در این بازی کودک با حروف و اعداد فارسی بازی می‌کند و به علت داشتن رنگ با رنگ‌های مختلف آشنا می‌گردد که به رشد دیداری او کمک می‌کند .

کودک می‌تواند با خلاقیت خود هر اسم یا شماره که در ذهن دارد را بسازد. این بازی علاوه بر پرورش خلاقیت، کودک را تشویق می‌نماید به تلاش برای ساختن آنچه در ذهن دارد، تا منجر به تقویت هوش هیجانی او شود.

قطعات در این بازی نه خیلی کوچک و سبک هستند که پایداری خود را از دست دهند و نه آنقدر بزرگ هستند که مانع ارتباط و کار کودک با آن‌ها شوند‏.‏ این بازی با ایجاد فرصت گفتگو و همفکری درباره ساخته‌های کودک، مهارت‌های ارتباطی و مشارکتی او را نیز بالا برده، کودک را تشویق به همکاری و انجام کار گروهی می‌نماید و ذهن او را برای حل مسئله آماده می‌سازد.

 

معرفی بازی الفبا و اعداد فارسی

روش بازی:

کودک یا به انتخاب خود و یا شما، اسم و عددی را برای او شهر دهید و ذهن آن را به سمت سازها هدایت کنید اما سعی کنید در مرحله ساخت او را به حال خود رها کنید و اجازه دهید کودک از تمامیت خلاقیت خود برای ساخت استفاده کند، در این روش خلاقیت کودک تحریک شده و در انتظار تشویق شما برای بالا رفتن حس اعتماد به نفس خود می‌ماند.

نکته مهم: دادن الگوی ساخت باعث رشد خلاقیت کودک نخواهد شد.

گروه سنی: بالای 5 سال

دیگر تصاویر
Submitted by editor74 on ش., 05/15/2021 - 09:30