چرخه زندگی درخت آلبالو

جوانه زنی

بذر شکوفه‌های آلبالو بسته به نوع آن در شرایط ایده‌آل در حدود 2 تا 8 هفته جوانه می‌زند و برخی از گونه‌ها ماه‌ها پس از کاشت.

برگ‌های بذراولین برگ‌هایی هستند که از دانه بیرون می‌آیند و نهال در حال رشد را تغذیه می‌کنند. سپس برگ‌های واقعی ظاهر می‌شوند و از طریق فتوسنتز شروع به تولید غذا می‌کنند.

با رشد نهال، ساقه قوی‌تر شده است و برگ‌های بیشتری ظاهر می‌شود.

در آموزک بخوانید: چرخه زندگی گل قاصدک

رشد

درختان جوان می‌توانند در عرض سه یا چهار سال به 3 تا 4 متر برسد سرعت رشد سریع درخت با رشد، اندکی کاهش می‌یابد، اما ممکن است تا پایان عمر هر سال به رشد خود ادامه دهد. این درخت در پنج تا هفت سالگی یک درخت کامل خواهد بود.

گلدهی درخت آلبالو

در آموزک بخوانید: چرخه زندگی لوبیا

تولید مثل

درخت آلبالو ممکن است از سال اول شروع به شکوفه دادن کند، اما شکوفه دادن در سال سوم متداول‌تر است. فصل گلدهی به آب و هوا بستگی دارد. با این حال، اوایل بهار فصل گلدهی است.

جوانه‌های کوچک تا متوسط ​​روی شاخه‌ها ظاهر می‌شوند تا بلوغ را نشان دهند. سپس غنچه‌ها با در ترکیبی از رنگ‌های صورتی عمیق و درخشان شکفته می‌شوند.

درختان گیلاس می‌توانند شکوفه‌هایی در اندازه، رنگ‌ها و اشکال مختلف تولید کنند.

در آموزک بخوانید: چرخه زندگی گل آفتابگردان

گرده افشانی

(این بخش می‌تواند برای کودکان با سن پایین، ساده‌تر بیان شود)

برای تکثیر گیاهان، گرده باید با مادگی گیاه، واقع در گل‌ها، تماس پیدا کند. درختان آلبالو فقط یک تا دو هفته در بهار شکوفا می‌شوند. زیبایی و عطر گل‌ها باعث جذب پرندگان و حشرات مختلف به ویژه زنبو‌رها می شود. پرندگان نقش مهمی در حفظ شاخ و برگ درخت و دور نگه داشتن حشرات مضر دارند.

دانه‌های گرده با حرکت از شکوفه‌ای به گل دیگر توسط گرده افشان‌ها از بساک نر به کلاله ماده منتقل می‌شوند. درختان شکوفه گیلاس دارای مادگی و گرده روی یک گیاه هستند. با این حال، آنها به حشرات گرده افشان مانند زنبورها برای کمک به انتقال گرده به گل‌های دیگر نیاز دارند.

در آموزک بخوانید: فعالیت چرخه زندگی پروانه

پخش بذر

پرندگان دانه‌های آلبالو را می‌خورند و آن‌ها را پراکنده می‌کنند.

دیگر تصاویر
پرسش و پاسخ

چرخه زندگی درخت آلبالو چند مرحله دارد؟
چرخه زندگی درخت آلبالو 4 مرحله دارد: 1.دانه  2.نهال 3.درخت با شکوفه  4. درخت با میوه. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چرخه زندگی درخت آلبالو مقاله را مطالعه کنید.

آموزش چرخه زندگی درخت آلبالو به کودکان (پیش دبستان، مقطع ابتدایی)
فعالیت‌های ساده‌ای برای آموزش درخت آلبالو در این مقاله در نظر گرفته‌ایم. می‌توانید با انجام این فعالیت‌ها کودکان خود را علاقه‌مند به محیط‌زیست کنید.

شکوفه دادن درخت آلبالو در سال چندم زندگی متداول تر است؟
درخت آلبالو ممکن است از سال اول شروع به شکوفه دادن کند، اما شکوفه دادن در سال سوم متداول‌تر است.

دانه‌های گرده چگونه از بساک نر به کلاله مادگی متنقل می‌شوند؟
دانه‌های گرده توسط باد و حشراتی مانند زنبور از بساک نر به کلاله مادگی متنقل می‌شوند.
Submitted by editor69 on ش., 03/18/2023 - 16:01