بازی با کارت‌های احساس‌ها و ساخت صورتک احساس‌ها

بازی با کارت‌های احساس‌ها و ساخت صورتک احساس‌ها
نویسنده: 

در بهداشت روانی کودکان آموزشِ شناخت و نشان دادن احساس‌ها موثر است. این آموزش از همان دوره‌ی خردسالی و هنگامی که کودک به سخن گفتن آغاز می‌کند، آرام آرام می‌تواند آغاز شود.

آموزش را با احساس‌های ساده‌ی شادی، غم، ترس و خشم آغاز کنید. هر احساس را با تغییر در چهره‌ی خود و با گفتن موضوع‌هایی که آن احساس را پدید می‌آورد، انجام دهید.

پدران و مادران از الگوهای ارزشمند برای آموزش چگونگی نشان دادن احساس‌ها و هیجان‌های کودکان هستند. از این رو احساس‌های خود را با کودک‌تان به اشتراک بگذارید و اجازه دهید او با این روش، احساس‌ها را بشناسد، و بیاموزد هر احساسی را چه هنگام و چگونه نشان دهد.

روش‌هایی که این موضوع را در کودک شما می‌تواند تقویت کند، انواع بازی‌های پانتومیم، نمایش، ساخت صورتک‌هایی با احساس گوناگون، و حتی هنگام قصه‌خوانی برای کودک‌تان است. هنگام قصه‌خوانی درباره‌ی احساس‌های شخصیت‌های قصه و داستان، یا این که کودک شما چه احساسی در روند قصه دارد، با او گفت‌وگو و هم‌اندیشی می‌توانید بکنید.

مهم است که به کودکان بیاموزید درباره احساس‌های‌شان با پدر و مادر یا مربیان خود گفت‌وگو کنند، و حتی هنگام نیاز، درخواست همفکری و کمک کنند.

راهنما

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.

عضویت در کانال تلگرام