معرفی وب سایت می‌توانم به یادگیری کودکم کمک کنم

 معرفی وب سایت می‌توانم به یادگیری کودکم کمک کنم

پایگاه Help My Kid Learn

در عصر نوین تکنولوژی، ابزارهای دیجیتال سهم گسترده‌ای در اوقات فراغت کودکان‌مان دارند. اما چگونه می‌توانیم از این ابزارها در راستای آموزش و رشد کودکان بهره بگیریم؟ در حال حاضر نقش ابزارهای دیجیتال در کشورهای پیشرفته از فراهم کردن یک ابزار سرگرمی فراتر رفته و نقش اساسی آموزش را نیز به کارکردهای خود اضافه کرده است.

پایگاه‌ها، برنامه‌ها، نرم‌افزارها و فیلم‌های آموزشی اینترنتی مواد آموزشی باکیفیتی را در دسترس جمعیت زیادی از مردم کره زمین قرار داده‌اند. از این رو دیگر نه تنها آموزگار و مربی کودک، بلکه افراد خانواده نیز به مجموعه‌ای از فعالیت‌های نوین آموزشی دسترسی یافته‌اند. هر چه دانش و شناخت آموزشگران کودک از ابزارهای موجود در حوزه آموزش دیجیتال گسترش یابد، فرصت‌های یادگیری بیشتری برای کودکان فراهم خواهد شد؛ چرا که ابزارهای دیجیتال با در برداشتن فعالیت‌های متنوع و خلاق، راه‌های تازه و متفاوتی از یادگیری را به روی فرزند شما خواهند گشود. در ادامه به معرفی یکی از پایگاه‌های کاربردی و خلاق آموزش کودک می‌پردازیم:

کودکان از زمانی که متولد می‌شوند، داده‌های محیط اطراف را به خود جذب می‌کنند. آن‌ها به شکل مستمری به اکتشاف و بازی می‌پردازند، کارهای شما را تقلید می‌کنند و درباره چرایی مسائل پرسش می‌کنند. به این صورت است که آن‌ها مفاهیم و مهارت‌ها را می‌آموزند و به تدریج رشد می‌کنند.

یادگیری کودک تنها در محیط مدرسه شکل نمی‌گیرد، بلکه او از صبح تا شب، در خانه و در محیط بیرون به تجربه کردن مشغول است. هر بار که شما با او گفت‌وگو یا بازی می‌کنید، هنگامی که با او می‌نویسید، می‌شمارید یا برای او کتاب می‌خوانید، او به شناخت بیشتری از دنیای اطراف خود دست می‌یابد. از این رو شما نیز آموزگار مهمی برای کودکتان به شمار می‌آیید. با مراجعه به این پایگاه با گستره گوناگونی از فعالیت‌ها و نکته‌های ساده، کاربردی و لذت‌بخش برای کودکان رو به رو می‌شوید. با مطالعه ایده‌های پیشنهادی این پایگاه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که همواره فعالیتی تازه برای کودکتان در دست دارید.

این پایگاه در سال ۲۰۱۱ از سوی سازمان سوادآموزی بزرگسالان ایرلند (NALA) با هدف برجسته کردن نقش خانواده و جامعه در رشد سواد ادبی و مهارت‌های شمارورزی کودکان راه‌اندازی شد. پایگاه تا به امروز، با فعالیت‌های لذت‌بخش و آموزندهٔ خود نقش مهمی را در گسترش بستر آموزشی کودکان ایفا کرده است.

در برگهٔ نخست این پایگاه گروه‌بندی‌های سنی دیده می‌شود. این گروه‌بندی از ۰ تا ۱۲ سال طرح‌ریزی شده است. شما می‌توانید سن فرزند خود را انتخاب و فعالیت‌های مناسب گروه سنی او را در دسته‌های مهارت‌های زبانی، خواندن، نوشتن، شمارورزی و بازی‌ها مشاهده کنید. در هر کدام از این دسته‌ها به نکته‌ها، فعالیت‌ها، برنامه‌های مجازی، پایگاه‌ها و بازی‌های گسترده‌ای دست خواهید یافت که یادگیری را برای کودکتان آسان و لذت‌بخش خواهند کرد. در بالای این دسته‌بندی‌ها می‌توانید اطلاعات کاربردی گروه سنی فرزندتان را مطالعه و فیلم آموزشی این بخش را تماشا کنید. این اطلاعات جستارهای کوتاهی، متناسب با گروه سنی کودکان را دربر دارند. جستارها افزون بر ارائهٔ شناخت کلی از وضعیت جسمانی و رشد کودک در این سن، نکته‌هایی در راستای رشد مهارت‌های کودکتان به شما پیشنهاد می‌دهند.

با انتخاب فعالیت مورد نظر خود، وارد برگهٔ شیوه‌نامه آن فعالیت می‌شوید. پس از توضیح روند اجرای فعالیت می‌توانید علت تأثیرگذاری این فعالیت بر رشد کودک را مطالعه کنید یا فعالیت‌های مشابهی را پیدا کنید. برخی از فعالیت‌ها با موسیقی و ترانه‌های کودکانه‌ای همراه هستند که آدرس نمونه صوتی یا تصویر متحرک آن در سایت‌های موجود، پیوست فعالیت شده است. شیوه طراحی بخش‌های مختلف سایت به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی برای کودکان فعالیتی را جست‌وجو کنید.

راهنما

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.

پرسش و پاسخ

عضویت در کانال تلگرام