تهران

مدرسه طبیعت ناردونه (ورامین)

مدرسه طبیعت ناردونه (ورامین)

لمس طبیعت درک زندگی

مدرسه طبیعت قاصدک (تهران)

مدرسه طبیعت قاصدک (تهران)

سرانجام به واسطه رسالتی که هریک از ما در این هستی بر دوش داریم و باید نیک به انجام رسانیم، بعد از ۱۸ سال تجربه و کار با کودکان و نوجوانان و داشتن دغدغه‌های فراوان کودک و طبیعت و تجربه بیش از ۶ سال راهبری گروه کودک، نوجوان و خانواده و برگزاری بیش از ۵۰ برنامه دسته جمعی متنوع با خانواده‌های دارای فرزندان ۲ تا ۱۸ سال و بسیاری طبیعت گردی‌های گروهی، مدرسه طبیعت قاصدک با پیشنهادها و توصیه‌ها و پیگیری‌های استاد ارجمندم جناب آقای دکتر عبدالحسین وهاب زاده عزیز و دوست گران‌قدرم جناب آقای مهندس محمد درویش بزرگوار و تشویق و ترغیب و حمایت سایر دوستان عزیز و همراهی همسرم خانم دکتر یلدا اجودی، در تهران به

مدرسه طبیعت زنگوله (شهریار)

مدرسه طبیعت زنگوله (شهریار)

مدرسه طبیعت یعنی فراهم نمودن امکان آزاد با هم بودن و بودن در طبیعت برای کودکان تا سن ۱۲ سال. مدرسه طبیعت میتواند هر جایی باشد که این نیاز را برآورده کند.

مدرسه طبیعت آرتانیک (رودهن)

مدرسه طبیعت آرتانیک (رودهن)

مدرسه طبیعت آرتانیک برگزار کننده اردوهای تجربه یادگیری در بسترهای گوناگون طبیعی و فرهنگی

مدرسه طبیعت طهران (شهریار)

مدرسه طبیعت طهران (شهریار)

مدرسه طبیعت طهران فرصت رهایی، تجربه‌ی آزادی و شوق بازی در طبیعت برای کودکان ۳ تا ۱۲ سال (دارای مجوز رسمی از اداره کل محیط زیست استان تهران)

مدرسه طبیعت باغ کودکی (تهران)

مدرسه طبیعت باغ کودکی (تهران)

مدرسه طبیعت باغ کودکی از اسفند ۹۶ در منطقه شرق تهران فعالیت خود را به صورت سیار آغاز کرد و از بهار ۹۷ به صورت ثابت ادامه راه می‌دهد. مدرسه طبیعت باغ کودکی دو گروه سنی زیر ۳ سال و ٣ تا ۱۲ سال را درتهران پذیرش می نماید

مدرسه طبیعت پردیسان (تهران)

مدرسه طبیعت پردیسان (تهران)

مدرسه طبیعت پردیسان درحالی افتتاح شد که کودکان ۴ تا ۱۲ سال در این مدرسه پذیرش می‌شوند. این مدرسه سه قانون دارد که کودکان نباید به خود، به دیگران و به حیوانات آسیب بزنند.

مدرسه طبیعت سیار دامون (تهران)

مدرسه طبیعت سیار دامون (تهران)

مدرسه طبیعت دامون از سال ۱۳۹۴ در شهر تهران فعالیت می‌کند و علاوه بر برگزاری برنامه‌های هفتگی براساس اصول مدرسه طبیعت، با هدف تأمین تجربه طبیعت برای کودکان شهر تهران به ترویج ایده می‌پردازد. برنامه‌ها در روددره حاشیه پارک جمشیدیه برگزار می‌شود.

مدرسه طبیعت باغ (تهران)

مدرسه طبیعت باغ (تهران)
مدرسه طبیعت باغ ، به‌عنوان دومین مدرسه طبیعت ثابت پایتخت در بیست و دومین منطقه شهر، کمی بالاتر از طبیعت بکر پارک جنگلی چیتگر و در بخش انتهایی باغ گیاه‌شناسی ملی ایران قرار گرفته است. 

تمدن با اشاره به اینکه مدارس طبیعت پردیسان و باغ، جزء مدارس ثابت طبیعت هستند و مدارس دامون، ساوان، طهران و کوچار از مدارس سیار شهر تهران به شمار می‌روند، می‌گوید: «من و خانم احمدیه دوستان قدیمی هستیم و به خاطر علاقه به محیط‌زیست و تحقیقاتی که در این زمینه داشتیم، بعد از بازنشستگی تصمیم به راه‌اندازی چنین مدرسه‌ای گرفتیم.»

مدرسه طبیعت سیار کوچار (تهران)

مدرسه طبیعت سیار کوچار (تهران)

از مدت‌ها پیش تحقیق، مطالعه و کار در حوزه‌ی کودک را آغاز کردیم و در قالب مدرسه‌ی سیار کوچار به فراهم آوردن فرصت‌های رشد کودکان می‌اندیشیم. در این راستا به برنامه‌های هفتگی، سفرهای ماهانه و ترویج مفهوم مدرسه‌‌ی طبیعت می‌پردازیم.

مدرسه طبیعت داربانان آتی (فشم)

مدرسه طبیعت داربانان آتی (فشم)

مدرسه طبیعت داربانان آتی از ابتدای شهریور ۹۵ در روستای خوش آب و هوای گرمابدر نزدیک فشم کار خود را آغاز نموده و با بهرمندی از طبیعت بکر و زیبایی که در اختیار دارد قصد دارد کودکان را هرچه بیشتر با محیط پیرامون آشنا ساخته و با ایجاد فضایی برای لمس عناصر موجود در طبیعت موجبات پرورش روح و جسم کودکان را فراهم آورد.

عضویت در کانال تلگرام