سپیده سیف اشرفی

در این صفحه می توانید اطلاعاتی از لیست کتاب ها، مقالات، خبرهای مرتبط با سپیده سیف اشرفی را مشاهده کنید.

در این صفحه می توانید اطلاعاتی از لیست کتاب ها، مقالات، خبرهای مرتبط با سپیده سیف اشرفی را مشاهده کنید.

چرخه زندگی درخت آلبالو

چرخه زندگی درخت آلبالو

جوانه زنی

بذر شکوفه‌های آلبالو بسته به نوع آن در شرایط ایده‌آل در حدود ۲ تا ۸ هفته جوانه می‌زند و برخی از گونه‌ها ماه‌ها پس از کاشت.

برگ‌های بذراولین برگ‌هایی هستند که از دانه بیرون می‌آیند و نهال در حال رشد را تغذیه می‌کنند. سپس برگ‌های واقعی ظاهر می‌شوند و از طریق فتوسنتز شروع به تولید غذا می‌کنند.

با رشد نهال، ساقه قوی‌تر شده است و برگ‌های بیشتری ظاهر می‌شود.

در آموزک بخوانید: چرخه زندگی گل قاصدک

در مرکز بازیافت چه می‌گذرد؟

در مرکز بازیافت چه می‌گذرد؟

جمع‌آوری

پس از اینکه شما اقلام بازیافتی‌تان مثل انواع بطری، کاغذ و... را به غرفه بازیافت تحویل می‌دهید یا درسطل زباله می‌‌اندازید، ماشین‌های حمل بازیافت این اقلام را به مرکز بازیابی مواد می‌برند. در این مرکز اقلام بر اساس نوع‌ آن‌ها دسته‌بندی می‌شوند. (مانند کاغذ و آلومینیوم و...). سپس هر دسته به کارگاه‌ها و کارخانه‌های مرتبط با خود فرستاده می‌شود تا در آن‌جا برای تولید محصولات جدید از آن‌ها استفاده شود.

چرخه زندگی کانگورو

چرخه زندگی کانگورو

کانگوروها پستاندارانی کیسه‌دار هستند. آن‌ها در گروه کیسه‌دارانی به نام ماکروپود Macropods قرار می‌گیرند که به معنی حیوانات بزرگ‌پا است. کیسه‌داران پس از یک بارداری بسیار کوتاه به دنیا می‌آیند و در هنگام تولد بسیار کوچک و رشد نکرده‌اند، بنابراین رشد خود را در داخل کیسه‌ای در قسمت بیرونی شکم مادر تکمیل می‌کنند.

چرخه زندگی لوبیا

چرخه زندگی لوبیا

مطالعه و یادگیری درباره چرخه رشد لوبیا یکی از راه‌های ساده‌ای است که می‌توانید با آن کودکان را با چگونه جوانه زدن بذر آشنا کنید. دانه‌های لوبیا در دسته حبوبات قرار می‌گیرند.

لوبیا‌ها انواع مختلفی دارند مانند لوبیا سبز، لوبیا چیتی، لوبیا قرمز، لوبیا سفید، لوبیا چشم بلبلی و باقلا و ... . لوبیا سرشار از مواد مغذی است و همچنین منبع خوبی از فیبر است. این گیاهان به راحتی و به سرعت رشد می‌کنند و معمولاً در حیاط‌ خانه به خوبی پرورش می‌یابند.

چرخه آب

چرخه آب

آب در زمین به سه حالت گاز، مایع و جامد وجود دارد. مقدار آب روی این سیاره و جو آن ثابت می‌ماند، اما دائما در این سه حالت تغییر شکل می‌دهد. نحوه حرکت آب در اطراف زمین چرخه آب نامیده می‌شود.

آب مایع در دریاها، اقیانوس‌ها، رودخانه‌ها و دریاچه‌ها وجود دارد. هنگامی که آب گرم می‌شود، آب مایع به گاز یا بخار تبدیل می‌شود. فرآیندی که در آن آب مایع به بخار تبدیل می‌شود، تبخیر نامیده می‌شود.

چرخه زندگی گل قاصدک

چرخه زندگی گل قاصدک

این گل محبوب همه‌ی بچه‌ها و حتی ما بزرگ‌ترهاست، همه‌ی ما برای یکبار هم که شده قاصدکی را چیده‌ایم و با سپردن آن به باد آرزو کرده‌ایم.

در آموزک بخوانید: فعالیت چرخه زندگی لاک‌ پشت

فعالیت چرخه زندگی قاصدک

فعالیت چرخه زندگی کفشدوزک

فعالیت چرخه زندگی کفشدوزک

کفشدوزک‌ها بخشی از گروه حشرات موسوم به سوسک هستند. بدن همه حشرات، از جمله کفشدوزک، دارای سه قسمت اصلی است: یک سر، سینه و شکم. آن‌ها شش پا ، دو شاخک و چشم‌های مرکب خاصی دارند تا بتوانند هم‌زمان از همه جهات مختلف ببینند.

چرخه زندگی گل آفتابگردان

چرخه زندگی گل آفتابگردان

آشنایی با چرخه رشد و زندگی گیاه یکی از فعالیت‌های جالبی است که می‌توانید در کنار کودک به مطالعه آن بپردازید. در این مقاله چرخه زندگی گل آفتابگردان را بررسی خواهیم کرد و در انتها فعالیت‌هایی را برای کودکان در نظر گرفته‌ایم که با انجام آن درک بهتری از مطلب پیدا کنند.

فعالیت چرخه زندگی لاک‌ پشت

فعالیت چرخه زندگی لاک‌ پشت

اگر فرزند شما عاشق حیوانات دریایی‌ است و به مطالعه محیط زیست علاقه دارد، آشنایی با زندگی لاک‌پشت‌ها می‌تواند برایش بسیار هیجان‌انگیز باشد.

برای شروع می‌توانید تصاویری از لاک پشت‌های واقعی به کودک نشان دهید یا او را به زیستگاه‌های طبیعی لاک پشت‌ها ببرید و به آن‌ها کمک کنید تا کشف کنند که لاک پشت‌های دریایی تخم‌هایشان را در شن‌های ساحل می گذارند.

عضویت در کانال تلگرام