پسران و دختران‌ خود را به سرکار ببریم

«پسران و دختران‌ خود را به سرکار ببریم» عنوان روزی در آمریکا است که ۲۷ آوریل هر سال جشن گرفته می‌شود.

این برنامه، بیشتر از یک روز ساده کاری یا فراتر از یک تمرین ساده برای تقلید از بزرگسالان است؛ هدف از برگزاری روز «پسران و دختران‌ خود را به سرکار ببریم» نشان دادن یک محیط کاری مثبت به کودکان و شروع رشد دادن مهارت هایی است که در طول زندگی همراه آنان خواهد ماند.

در این روز، دختران و پسران وارد محیط کاری پدر و مادر خود می‌شوند. نشان دادن این که پدر و مادر یا یک مربی در طول یک روز کاری، چه کارهایی انجام می دهد به پسران و دختران مهم است؛ اما آنچه بیشتر اهمیت دارد و کلید موفقیت آنان است، نشان دادن ارزش درس خواندن به آنان،کمک کردن به آن‌ها برای پیدا کردن قدرت و امکاناتی که با یک کار حرفه ای و زندگی خانوادگی آمیخته شده‌اند، ایجاد موقعیتی برای رویاپردازی در مورد آینده‌شان و اجازه دادن به آن‌ها برای آغاز مسیر رسیدن به هدف‌های اصلی‌شان در یک محیط دوستانه و فعال با ورود آنان به محیط کاری والدین‌شان است.

 

 

پسران و دختران خود را برای این روز آماده کنید

پاتریشیا موران، خبر نگار و متخصص حوزه کار، چند نکته درباره اینکه چگونه می‌توان این روز را به تجربه‌ای مفید برای پسران و دختران تبدیل کرد پیشنهاد می‌دهد. او می‌گوید:

«امسال، شرکت من در حال برنامه‌ریزی در زمینه برنامه‌هایی برای  همه جوانانی است که در این روز به دیدن شرکت ما می‌آیند. ما در حال تمرکز روی برنامه‌های جالبی بر محور هدف‌های اجرایی‌مان هستیم تا کودکان متوجه شوند که کاری که خانواده‌هایشان انجام می‌دهند، چه قدر پراهمیت است. همچنین این برنامه‌ها گاهی به پدران و مادرانی کمک می‌کند که روز کاری طولانی دارند و نمی‌توانند کل روز کودک خود را سرگرم نگه دارند.

ما از خانواده‌ها می‌خواهیم پیش از این که کودکان‌شان را به سرکار بیاورند، با آن‌ها صحبت کنند. این گفت‌وگو، تصوری را در ذهن کودک از محیط کار ایجاد می‌کند. خانواده‌ها می‌توانند در این گفت‌وگو به کودکان‌شان بگویند که انتظاراتشان چیست یا قرار است که او چه چیزهایی یاد بگیرد. همچنین این اطمینان را در کودکان به وجود می‌آورد که هرچه قدر هم سر پدر و مارشان شلوغ باشد، آن‌ها را فراموش نمی‌کنند. این گفت‌وگو باعث ایجاد یک سری قوانین بنیادی می‌شود و همچنین منجر می‌شود کودک متوجه این موضوع باشد که درحال وارد شدن به محیطی امن است.

طلب دیگری که ممکن است در این مکالمه مطرح شود، صحبت کردن راجع به معرفی‌هاست. خانواده‌ها بسیار علاقه‌مند هستند که کودکان خود را به همکاران‌شان معرفی کنند. کودکان می‌توانند دست دادن یا مستقیم نگاه کردن در چشمان دیگری را تمرین کنند تا بتوانند هنگامی که به انسان‌های جدید معرفی می‌شوند، توانایی‌هایشان را به کار گیرند.

هنگامی که روز فرا می‌رسد و پسران و دختران همراهتان به محیط کارتان می‌آیند، سعی کنید روز را هیجان‌انگیز و کودک را راحت نگه دارید. خانواده‌ها باید به چیزهایی فکر کنند که باعث علاقه‌مند شدن کودکشان بشود و برای آن‌ها سودآور باشد. ممکن است همچنین به این فکر کنند که تکنولوزی جدید را به آن‌ها معرفی کنند یا در رابطه با مشکلی صحبت کنند که سازمان قصد در حل آن دارد.

هنگامی که روز به پایان می‌رسد، چند دقیقه را به ارزیابی کردن روز با کودکتان بگذرانید. آیا سودآور بود؟ آن‌ها چه چیزهایی یاد گرفتند؟ آیا در معرض یک محیط کاری مثبت قرار گرفتند؟ آیا توانستند برای خود، فهمی از آن چه والدینشان انجام می‌دهند به وجود بیاورند؟ امیدواریم  که این روز به طرز مثبتی پایان پیدا کند و پسران و دختران بعضی مهارت‌ها و دانش‌هایی را به دست آورده باشند که در آینده انتخاب راه را برای‌شان روشن‌تر کند.»

 

 

دیگر تصاویر
ویراستار
گروه خبر کتابک
Submitted by Anonymous (تایید نشده) on س., 05/09/2017 - 10:59