معرفی بازی کارتی نیکیماک

در بازی نیکیماک هرج و مرج و ویرانی همه جا رو فرا گرفته و به زودی خلافکارا و قانون شکنا اختیار کل سیاره رو به دست می گیرن. امید همه فقط به یک چیزه: آینده... (و البته کمی شانس!!)

به حشرات سیاره‌ی مترلینگ کمک کنین تا حشرات خلافکار رو بیرون کنن! در این تسویه‌حساب حشره‌ای، از کمک حشره‌های دانا، هنرمند و ماهر استفاده کنین و سیاره‌ی مترلینگ رو از شر حشره‌های موذی و خرابکار نجات بدید.

نیکیماک یک بازی جذاب و هیجان‌انگیز با هدف تقویت حافظه و ریاضیات است. ویژگی بارز این بازی استفاده از اعداد در جهت به‌کارگیری‌بخش های گوناگون مغز در رابطه با حافظه، ریسک‌پذیری و تصمیم‌گیری است.

معرفی بازی کارتی نیکیماک

گروه سنی: 5 سال به بالا

در این بازی بازیکن با هدف جمع‌آوری کارت‌های با شماره‌های کم‌تر، شماره‌های نیمی از تعداد کارت‌های‌اش را به خاطر می‌سپارد و در طی بازی مجبور به تصمیم‌گیری و ریسک‌پذیری در مورد تعویض یا عدم تعویض دو کارت دیگرش می‌شود. به این ترتیب لوب پیشانی که مسئول مستقیم ریسک‌پذیری و تصمیم‌گیری، افکار خلاقانه، برنامه‌ریزی و فرآیند پردازش آنی اطلاعات است و همچنین ‌بخش هایی از سیستم لیمبیک که در عملکرد ریسک‌پذیری ایفای نقش می‌کنند بصورت فزاینده‌ای درگیر و فعال می‌شوند. از آن‌جا که‌بخش قشر جلوپیشانی مغز در افراد نوجوان هنوز کاملاً رشد نکرده است، بنابراین در این سنین سیستم لیمبیک که یک سیستم پاسخگو به عواطف از جمله تشویق است، بر سیستم کنترل قشر جلوپیشانی غلبه کرده و منجر به انتخاب‌های ریسکی می‌شود.

این بازی، علاوه بر تقویت عملکرد‌بخش لوب پیشانی و سیستم لیمبیک در راستای تصمیم‌گیری و ریسک‌پذیری، با به‌کارگیری‌بخش اَسبَک مغز، به ابزاری هیجان‌انگیز برای تقویت و بهبود حافظهٔ بلندمدت و کوتاه‌مدت و افزایش خلاقیت بازیکنان تبدیل گردیده است.

دیگر تصاویر
Submitted by editor74 on چ., 07/28/2021 - 08:07