معرفی کتاب راز تولد | فلسفه برای کودکان

کتاب راز تولد اثر یوستین گوردر 

داستان از اینجا شروع می شود که پسر بچه ای برای خرید تقویم کریسمس به فروشگاه اسباب بازی فروشی می رود (تقویم های 24 خانه ای مخصوصی که طی 24 روز وقایع پیش
از تولد حضرت مسیح وجزییات تولد او را با استفاده از تصاویر و داستان برای بچه ها تعریف می کنند )تقویمی که پسر انتخاب می کند جادویی است که توسط پیرمردی مرموز
نوشته شده  و وقایع این 24 روز را تا روز تولد مسیح تعریف می کند ...

 

 

داستان یوکیم پسر خردسالی است که سی روز قبل از آغاز کریسمس یک تقویم کریسمس می‌خرد که هر روز باید یک فصل از نوشته‌های آن را بخواند و نماد آن بخش را به تقویم دیواری‌اش بچسباند. یوکیم داستان الیزابت هانسن را می‌خواند که با دیدن یک گوسفند اسباب‌بازی که جان گرفته، او را از اسلو تا بیت لحم دنبال می‌کند و در طی سی روز آینده حوادث مختلفی روی می‌دهد و با شخصیت‌های تاریخی و دینی بسیاری همراه می‌شود و در روز کریسمس به بیت لحم می‌رسد. یوکیم نیز اتفاقات جالبی را تجربه می‌کند.
همانطور که می دانید یوستین گوردر استاد فلسفه نروژی است  که سعی می کند در قالب داستان مفاهیم فلسفی را به گونه ای قابل فهم برای افراد علاقه مند به این حوزه مطرح نماید. 

در کتاب راز تولد یاستین گوردر مثل سایر آثارش درصدد تبیین پیچیدگی دستگاه آفرینش و به تصویر کشیدن زیباییهای زندگی است . او به زندگی انسان و مسئولیت او در قبال خالق خود ، به عنوان مخلوقی متفکر ، دیدی نو دارد و هر کسی را به تأمل و تفکر وا می دارد.  آموزک کتاب راز تولد را به علاقه مندان به کتاب های فلسفه برای کودکان و نوجوانان پیشنهاد می کند.

قسمت هاي زيبايي از كتاب راز تولد

 حقيقت اين است كه ترك عادت هاي قديمي كاري بسيار مشكل است . شايد به همان اندازه كه عادت كردن به شرايط جديد مشكل به نظر مي رسد .

 با به دنيا آمدن بچه هاي جديد و تجربه كردن دنيا براي اولين بار ، انگار دنيا از نو آفريده مي شود .

گوردر در جای دیگری از کتاب می گوید : « خنده و گل هر دو از نعمت های آسمانی اند ، نعمت هایی که خداوند برای شادی انسانها  به مردمان روی زمین هدیه کرده و قابل سرایت و گسترش به همنوعان می باشند .

 

new nike air max 2019