مدرسه ای متفاوت در استرالیا

نام مدرسه:Our Lady of the Southern Cross Primary School
مدرسه‌ای متشکل از ۴۵۰ دانش آموز که در ۳ بخش آموزشی طراحی شده‌است.از همان ابتدا مشخص بود که این مدرسه با دیگر مدرسه‌ها تفاوت خواهد داشت.

تفاوت‌هایی از قبیل خارج شدن از حالت کلاس‌دار بودن برای بخشی از فعالیت‌های مختلف و سبک‌های یادگیری در محیطی با حضور افرادی با سنین مختلف. آموزش خصوصی، یادگیری مشارکتی دو به دو، و آموزش گروهی بر طراحی معماری فضاهای آموزشی تأثیر گذاشتند. تعبیه فناوری در فضاهای آموزشی، تخته‌های هوشمند، اتصال کامپیوترها به شبکه، انعطاف پذیری مورد نیاز برنامه درسی را افزایش می‌دهد.

Our Lady of the Southern Cross Primary School مدرسه ای متفاوت

گروه‌بندی دانش آموزان با توجه به مرحله است و نه سن. دانش آموزان مسئول بالا بردن سطح دانش و یادگیری خود می‌باشند. معلم به عنوان یک تسهیل کننده در طی روند یادگیری دانش آموزان است که وظیفه برنامه ریزی و سازماندهی را بر عهده دارد. اتاق جلسات و اتاق کنفرانس برای بحث‌های گروهی کوچک در مجموعه موجود هستند.

کتابخانه این دبستان به شکلی طراحی شده‌است که قابلیت این کتابخانه بین ۳ بخش یادگیری تقسیم شده‌است و این امکان را می‌دهد که منابع کتابخانه‌ای مستقیماً برای دانش آموزان قابل دسترسی باشند. فضایی برای هنرهای ساخت و ساز برای ارتباط مستقیم با فضای آموزشی برای دانش آموزان در نظر گرفته شده‌است.

در طراحی توجه خاصی به افزایش نور طبیعی و تهویه و مسائل آکوستیکی شده‌است. سقف بلند و پنجره‌های الکترونیکی امکان نفوذ نور طبیعی و ایجاد تهویه در مرکز ساختمان را ایجاد می‌کنند. آکوستیک، عایق صوتی، دیوارهای زاویه دار و متریال‌های جذب صوت باعث ایجاد فضایی آرام و با کمترین اختلال می‌شوند. فضاهای داخلی مستقیماً به فضای سبز بیرون سوق داده می‌شوند و فضای آموزشی بیرون با سایه‌بان‌هایی بزرگ پوشانده شده‌است و سایه درختان و صندلی‌ها فضایی مفید را به وجود می‌آورند.

Our Lady of the Southern Cross Primary School مدرسه ای متفاوت

استرالیا

استرالیا

استرالیا

استرالیا

استرالیا

استرالیا

استرالیا

استرالیا

دیگر تصاویر
Submitted by Anonymous (تایید نشده) on چ., 10/17/2018 - 16:27