بازی با توپک نخ پنبه یا پشمی برای نوپایان

طراحی بازی با توپک نخ پنبه یا پمشی برای نوپایان بسیار ساده است و  آن‌ها را مدتی طولانی سرگرم می‌کند. این فعالیت برای کمک به پرورش مهارت‌های حرکتی نوپا بسیار مفید است و به آن‌ها روابط علت و معلولی را می‌آموزد.

شاید شما این فعالیت را زمانی که من آن را با «پوسامِ» چهارساله چند سال قبل انجام داده بودم، به یاد بیاورید.این فعالیتی کلاسیک است و من عاشق این هستم که به «بو» که کودکی دوازده ماه است این شانس را بدهم که این فعالیت را امتحان کند واز طریق انجام آن تجربه‌های بازی بیشتری بیاموزد.

 

توپک پشمی

برای طراحی بازی با توپک نخ پنبه یا پمشی شما به این مواد نیاز دارید:

  • یک لوله ( لوله های دستمال برای این کار بسیار مناسب هستند)
  • چند منگوله
  • چسب یا نوار چسب کاغذی
  • جعبه یا ظرف

 سن پیشنهادی بازی با توپک نخ پنبه یا پمشی یک سال به بالا است. (نظارت جدی و فعال در تمام مدت فعالیت منگوله اندازی لازم است)

باید اعتراف کنم که من یک ماه قبل بازی توپک نخ پنبه یا پمشی را با «بو» انجام دادم و او نمی‌توانست در مقابل کندن لوله از دیوار مقاوت کند. من یک ماه بعد دوباره این فعالیت را در مورد او امتحان کردم و او توانست بدون نقص آن را انجام دهد. همه بچه‌ها با هم متفاوت هستند، این مهارت در رده‌های سنی متفاوت پرورده می‌شود، بنابراین شانس انجام این فعالیت را به کودکتان بدهید و مشاهده کنید که چطور واکنش نشان می‌دهد. اگر آن‌ها توانایی درک این فعالیت را ندارند، برای چند ماه صبر کنید و بعد دوباره امتحان کنید. بچه‌ها به سرعت یاد می‌گیرند و توانایی‌هایشان را گسترش می‌دهند.

توپک نخ پنبه یا پمشی

اگر آن‌ها کمی از سن نوپا بزرگتر هستند، شما می‌توانید بازی توپک نخ پنبه یا پمشی را با اضافه کردن لوله‌های بیشترو درست کردن مسیرهای متفاوت برای افتادن منگوله‌ها درون ظرف، گسترش دهید. بچه‌های بزرگتر عاشق این هستند که به وسیله بازی پنبه های رنگی خلاقیت به خرج دهند.

توپک نخ پنبه یا پمشی

«پوسام» ( چهار ساله) نمی‌توانست صبر کند که بازی توپک نخ پنبه یا پمشی را خودش به تنهایی انجام دهد. او یک نمونه عالی برای «بو» بود و به او نشان می‌داد که این فعالیت درگیرچه کاری است و چطور باید آن را انجام داد. آیا این جالب نیست که چقدر کودکان می‌توانند از یکدیگر بیاموزند.

ما نمی‌توانستیم در مقابل تنظیم لوله مقوایی به صورت شیب دارمقاومت کنیم. واضح است که وقتی شما لوله را اینطور تنظیم کنید همزمان باید سرعت انداختن منگوله‌ها را هم با آن انطباق دهید.

توپک نخ پنبه یا پمشی

مشاهده این‌که ذهن «بوی» کوچک چطور زمانی که ما با لوله‌ها در شیب‌های مختلف بازی و تجربه می‌کردیم به آرامی به کار می‌افتاد، بسیار شگفت انگیز بود.

امیدوارم که نوپای شما زمان فوق العادهای را هنگام انجام بازی با توپک پشمی تجربه کند. همان‌طور که گفتم این یک کار کلاسیک است و می‌تواند طوری انجام شود که برای همه سنین مناسب باشد.

دیگر بازی‌های خلاق برای کودکان


دیگر تصاویر
Submitted by Anonymous (تایید نشده) on ی., 09/24/2017 - 09:25