کتاب‌های فلسفه برای کودک

همه‌چیز درباره فلسفه برای کودک را می‌توانید از برگه فلسفه برای کودک بخوانید.

در این صفحه نوشته‌های مرتبط با «کتاب‌های فلسفه برای کودک» آمده است. چنانچه نوشته ای به اشتباه در این صفحه آمده است به ما بگویید.

args['0'‎]);‎ print $current->description;‎ ?‎>
محفل فیلسوفان خاموش

محفل فیلسوفان خاموش

کتاب حاضر مجموعه نامه هایی است که از ژانویه ۱۹۹۴تا ژانویه۱۹۹۶میان دختری یازده ساله به نام "نوراک"و "ویتوریو هوسله"استاد فلسفه دانشگاه راسن آلمان رد وبدل شده است. پرسشهای کودکانه نوراک از جمله پیچیده ترین مسائل فلسفی است و پرفسور هوسله را وادار می سازد تا در میان این نامه ها دست در دست نورای کنجکا

کتاب دنیای سوفی, معرفی کتاب دنیای سوفی, دنیای سوفی | فلسفه برای کودکان

معرفی کتاب دنیای سوفی | فلسفه برای کودکان

داستان کتاب دنیای سوفی در مورد دختری به نام سوفی است که در آستانه پانزده سالگی نامه‌های جالب و نوارهای ویدئویی از شخصی به نام آلبرت (ک) ناکس دریافت می‌کند که در آنها سؤالات جالبی مانند جهان چگونه پدید آمده‌است؟ که آغاز گر راه آموزش تاریخ فلسفه‌است، مطرح می‌کند.

دنياى تئو

دنياى تئو

دنیای تئو پیدایش تحول و مسیر ادیان و مذاهب بزرگ عالم را از بدو تاریخ در قالب یک رمان جذاب و زیبا شرح می دهد.

کتاب سوال بزرگ

معرفی کتاب سوال بزرگ |فلسفه برای کودک

کتاب سوال بزرگ نوشته ولف ارلبروش توسط خانم مهرآفرین معظمی گودرزی ترجمه شده است. سوال اصلی این كتاب از زبان یك كودك است كه می‌گوید، چرا ما به دنیا آمده‌ایم و این سوال را از همه، از برادر، گربه، خلبان، مادربزرگ و ... می‌پرسد و هریک به نوعی پاسخ او را می دهند.

راز فال ورق, راز فال ورق

راز فال ورق

این کتاب در ۵۳ فصل نوشته شده و هر یک از فصل‌های آن به نام یکی از برگ‌های ورق نام‌گذاری شده است. داستان در مورد سفر پدر و پسری به نام هانس توماس است که از شمال اروپا به یونان می‌روند تا به دنبال همسر (و مادر) خود که چندین سال پیش برای تبدیل شدن به یک مدل هنری زادگاه خود را به شکلی عجیب ترک کرده‌اس

کتاب راز تولد

معرفی کتاب راز تولد | فلسفه برای کودکان

کتاب راز تولد اثر یوستین گوردر 

معرفی کتاب درون يک آيينه، درون يک معما

درون يک آيينه، درون يک معما | فلسفه برای کودکان

کتاب درون يک آيينه، درون يک معما داستان دخترک بیماری است به نام سسیلی که در شب کریسمس وقتی در تختش خوابیده بود، فرشته ای به نام آریل به پیش او می آید و با هم گفت و گو می کنند. این گفت و گو شروع آشنایی این دو نفر است که تا ته کتاب درون يک آيينه، درون يک معما این گفت و گو ها ادامه پیدا می کنند.

چگونه دنیا را متحد کنیم؟

چگونه دنیا را متحد کنیم؟

«جانم به لب رسیداز بینی زشتم، از جوش های صورتم، از موهای کم پشتم، از عینکم، از دندان های کچ و کوله ام، از تمام صورتم! حس می کنم زشتم...
واقعاً عادلانه نیست، وقتی موقع مدرسه است، اصلاً مریض نمی شوم، اما درست موقع  تعطیلی ها مریضم.
تیم یوونتوس ایتالیا در مقابل تیم لیورپول انگلیس: ۳۹ کشته و ۶۰۰ زخمی؟ چه جنگی در کار بوده است؟ ما در کتابهای تاریخ چنین جنگی را نخوانده بودیم!
پوفیز فایز مایدر، سیل فویز پلایت؟
هی تو چه می خواهی؟ من یک کلمه از حرف هایت را هم نمی فهمم!

 لیزا کودکی در مدرسه

لیزا کودکی در مدرسه

کتاب لیزا در واقع ویژه مقطع راهنمایی است و راهنمای آن نیز با عنوان کندوکاو اخلاقی ارائه شده است .این کتاب حاصل اجرای طرحی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و با سرپرستی سعید ناجی است که بخش اول این طرح، ترجمه کتاب لیزا بوده و حاصل کار گروهی است که تمام تلاششان بر پایه حفظ عناصر داستان ، وی

 دنیایی را تصور کن که... فلسفه به زبان ساده

دنیایی را تصور کن که... فلسفه به زبان ساده

مقصود از «توهم» فعل یا حالت کسی است که به حکم انگیزشی ناآگاهانه، و برای اجتناب از رویارویی با واقعیت‌های دردانگیز، به آنچه خوش دارد واقعیت داشته باشد، واقعیت نسبت می‌دهد.

من و دنیای احساساتم !

من و دنیای احساساتم !

شجاعت دقیقا از چه زمانی و چگونه در بچه ها به وجود می آید؟ عصبانیت چگونه شکل می گیرد؟ چه چیز هایی باعث ایجاد عصبانیت می شود؟ ترس چیست و چه وقت کودکان ترسو محسوب می شوند؟ لج بازی چطور شروع می شود؟ چگونه می توان خشم را کنترل کرد؟ برای کاهش وابستگی بچه ها از کجا باید شروع کنیم؟

کندوکاو فلسفی برای کودکان و نوجوانان جلد اول

کندوکاو فلسفی برای کودکان و نوجوانان جلد اول

کندوکاو فلسفی برای کودکان و نوجوانان در دو مجلد و به همت گروه فلسفه برای کودکان (فبک) در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به چاپ رسید.

کتاب ارتباط با کودکان از طریق داستان | فلسفه برای کودک

معرفی کتاب ارتباط با کودکان از طریق داستان | فلسفه برای کودک

کتاب "ارتباط با کودکان از طریق داستان" راهنمایی است برای والدینی که کودکانی به فرزندی پذیرفته اند  یا آن ها را سرپرستی می کنند و در رفتار و برقراری ارتباط با آن ها مشکل دارند و نیز کارشناسانی که با این کودکان کار می¬کنند. راهکار اصلی کتاب برای از میان برداشتن مشکلات میان پدر و مادر خوانده و فرزند خوانده، "داستان درمانی عاطفی خانواده" است. در این روش، برای کمک به والدین در راستای ایجاد ارتباط و گفت و گو با کودکان مشکل ساز خود، از داستان به عنوان مهم ترین وسیله بهره گرفته می شود.

کودک فیلسوف لیلا

کودک فیلسوف لیلا

داستان لیلا اقتباسی از داستان لیزا نوشته متیو لیپمن بنیانگذار برنامه فلسفه برای کودکان و نوجوانان است.

داستان هایی برای فکر کردن

داستان هایی برای فکر کردن

 تفکر انتقادی در کلاس درس

تفکر انتقادی در کلاس درس

 این کتاب در ۷ فصل و در ۱۶۲ صفحه و  به منظور تدریس در دبیرستان ها و دانشگاهها و مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فرهنگسراها منتشر شده و مربیان محترم می توانند با از روش های جدید این کتاب در تدریس سایر موضوعات منطقی کمک بگیرند .

کندوکاو فلسفی برای کودکان و نوجوانان جلد دوم

کندوکاو فلسفی برای کودکان و نوجوانان جلد دوم

کندوکاو فلسفی برای کودکان و نوجوانان در دو مجلد و به همت گروه فلسفه برای کودکان (فبک) در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به چاپ رسید.

عضویت در کانال تلگرام