معرفی بازی «کلاغ‌پر»

معرفی بازی «کلاغ‌پر»

بازی فکری گروهی «کلاغ‌پر» برای رده‌ی سنی ۵ تا ۱۰ سال است و با استفاده از ۲۱ فوم گرد کوچک با ۲۱ تصویر متفاوت، ۳ تشتک گرد رنگی و یک ساعت شنی پلاستیکی انجام می‌شود.

برای شروع بازیکن‌ها تمام فوم‌‌ها را با فاصله از هم، به شکل خطی یا ردیفی و یا مارپیچ می‌چینند؛ طوری که تصویرشان پیدا باشد. سپس با دقت و تمرکز تصویر سه فوم اول را به خاطر می‌سپارند و سه تشتک رنگی را روی فوم‌ها قرار می‌دهند تا تصویرشان پنهان شود.

بازیکن اول نام اولین تصویرِ پنهان را می‌گوید و تشتک را از روی آن برمی‌دارد. اگر نام تصویر درست باشد، فوم را به عنوان امتیاز برای خود برمی‌دارد و تشتکش را روی فوم چهارم می‌گذارد. بازیکن بعدی هم همین مراحل را در ارتباط با تصویر دوم اجرا می‌کند و تشتکش را روی فوم پنجم می‌گذارد. بازی به همین منوال ادامه پیدا می‌کند. تشتک‌ها روی فوم‌های تصویری جلو می‌روند و فوم‌ها به عنوان امتیاز به بازیکن‌ها می‌رسند؛ تا وقتی که ساعت شنی، پایان زمان را نشان بدهد و یا بازیکنی نام تصویری را اشتباه بگوید.

در هر دو صورت بازی به پایان می‌رسد. امتیاز بازیکن‌ها بنابر تعداد فوم‌هایی که به دست آورده‌اند، محاسبه می‌شود و هر کس فوم بیشتری به دست آورده باشد، برنده است.

بازی «کلاغ‌پر» برای برقراری ارتباط موثر کودکان مفید است و به تقویت مهارت‌هایی چون هوش دیداری-فضایی، تمرکز و حافظه کمک می‌کند.

 

 

راهنما

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.

عضویت در کانال تلگرام