مهدکودک کیتا هیسا (Kita Hisa)

کیتا هیسا Kita Hisa دربرلین آلمان که قبلاً یک فروشگاه خرده فروشی بوده است، توسط baukind باز سازی شده است وبه یک مهدکودک با محیطی امن و دلپذیر با گنجایش ۷۰ کودک تبدیل شده است.

مهدهایی که با هدف آموزش و نگهداری کودکان، پا گرفته است این روزها نقش به سزایی در تربیت کودک دارند و عنصر مهمی در مسیر تربیت کودک محسوب می‌شوند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که عوامل مهمی که در تعیین کیفیت یک مهد کودک مؤثر است به جنبه‌های مختلف آن باز می‌گردد. در این بررسی‌ها مشخص شده کمیت گروه (تعداد کودک در یک مکان واحد)، نسبت مراقب به کودک، آمادگی تحصیلی مراقب، تعهد شخصی مراقب به یادگیری و مراقبت کردن از کودکان جزو ویژگی‌های یک مهدکودک خوب و مناسب محسوب می‌شود.

ویژگی‌های مهد کودک اعم از صلاحیت اخلاقی و تحصیلی مربی، کمیت کودکان در مهد، تعداد مربیان، و انگیزه آنان برای ایجاد یادگیری در ارزیابی هوش و زبان و رشد اجتماعی کودکان مؤثر است. در صورتی که در مهد کودک این ویژگی‌ها مطلوب باشند، کودکان در ارزیابی‌های هوش، زبان و رشد اجتماعی بهتر عمل می‌کنند. البته تحقیقات نشان داده که محیط‌های وسیع و مجهز و اقداماتی که نیازها و تمایلات کودکان پیش‌دبستانی را برآورده می‌سازد نیز به پیامدهای مثبت حضور کودک در مهدها کمک می‌کند. گروه معماری baukind با عشق و دقت و با تمرکز بر فلسفه طراحی هوشمند با الهام از رشدکودکان اقدام به توسعه و خلق فضا کیتا هیسا نموده است.

مبلمانهای کیتا که اسم مهدکودک نیز از آن وام گرفته شده است، طوری تنظیم و طراحی شده است که بدون نیاز به دیوارهای جداکننده تفکیک فضایی صورت گرفته است و همین موضوع باعث شده است که در فضا و هزینه صرفه جویی شود و در ضمن همین مبلمانها باعث شده است که کودکان در دید و توجه باقی بمانند و مراقبت کردن از آن‌ها آسان‌تر شود. زمانی که چندین فضا در یکدیگر ادغام می‌شود، فضاها و یا عناصری که نیاز است شاخص باشندمانند کمد لباس و حمام به کمک رنگ و یا یک ویژگی خاص این بزرگ نمایی و برجسته شدن انجام شده است. تمامی فضاها کودکان را به آموزش و یادگیری تحریک می‌کند. مناطقی مخصوص اکتشاف طراحی شده است. یک اتصال بصری قابل تشخیص بین فضاهای مختلف برای مثال پنجره‌های متناوب، درب‌های مینیاتوری، راهرو، بازشوی دیوارها وجود دارد.

مهدکودک کیتا هیسا (Kita Hisa)

در اتاق‌های مهدکودک کیتا هیسا (Kita Hisa) به منظور ایجاد جوی مملو از آرامش و همچنین فضاهایی روشن برای کودکان از رنگ‌های روشن در دیوارها استفاده شده است. از آنجاییکه طبیعت کودکان اکتشافی است، این طراحی نیز به گونه ای است که کودکان را به کنجکاوی واکتشاف تشویق می‌نماید.

مهدکودک Kita Hisa

مهدکودک کیتا هیسا (Kita Hisa)

مهدکودک Kita Hisa

مهدکودک Kita Hisa

مهدکودک کیتا هیسا (Kita Hisa)

مهدکودک Kita Hisa

مهدکودک Kita Hisa

مهدکودک کیتا هیسا (Kita Hisa)

دیگر تصاویر
Submitted by Anonymous (تایید نشده) on د., 12/10/2018 - 13:53