نظریه‌پردازان آموزش خلاق کودک محور

در این صفحه نوشته‌های مرتبط با «نظریه‌پردازان آموزش خلاق کودک محور» آمده است. چنانچه نوشته ای به اشتباه در این صفحه آمده است به ما بگویید.

لوریس مالاگاتسی

لوریس مالاگاتسی

Loris Malaguzzi

همزمان با فرونشستن شعله های جنگ جهانی دوم، لوریس مالاگاتسی، آموزگاریک مدرسه راهنمایی در ناحیه رجو امیلیا در ایتالیا بود. نام او بیش از هر چیز با رویکرد آموزشی ردجو امیلیو برای کودکان پیش دبستانی پیوند خورده است.

آنتون ماکارنکو

آنتون ماکارنکو

تقریباً در همان روزهایی كه پدر فلاناگان در آمریكا «شهر پسران» را راه‌اندازی کرد، فعالیت مشابهی نیز در شوروی توسط «آنتون ماكارنكو» (۱۹۳۹-۱۸۸۸) در حال شکل‌گیری بود.

رادلف اشتاینر

رادلف اشتاینر

 Rudolf Steiner

رابرت اوئن

رابرت اوئن

پائولو فریره

پائولو فریره

پائولو فریره (۱۹ سپتامبر ۱۹۲۱ - ۲ می ۱۹۹۷)، نظریه‌پرداز تعلیم و تربیت انتقادی، فیلسوف و آموزگار برزیلی بود. او بیشتر به واسطهٔ نوشتن کتابِ تأثیرگذارِ آموزش ستم‌دیدگان شهرت یافت که به عنوان یکی از متون پایه در تعلیم و تربیت انتقادی شناخته می‌شود.

جان دیویی

جان دیویی

جان دیویی (زاده ۲۰ اکتبر ۱۸۵۹ -در گذشت ۱ ژوئن ۱۹۵۲) یکی از معروفترین فیلسوفان امریکایی قرن بیستم و از پیشتازان عمل گرایی (پراگماتیسم) است که آرای انقلابی‌اش در باب سرشت فلسفه، آموزش، جامعه و سیاست بحث‌های فراوانی را به وجود آورد.

زندگی‌نامه

جان آموس کامینیوس

جان آموس کامینیوس

ژان آموس کمنیوس (۱۵۹۲-۱۶۷۱) یکی از برجسته‌ترین و بزرگ‌ترین مربیان تعلیم و تربیت مغرب زمین در قرن هفدهم است. از آنجا که آرای او جنبه‌ای جهانی نیز پیدا کرده بود، برخی او را «پدر آموزش و پرورش جدید» می‌دانند (کاردان، ۱۳۸۱، ص۱۱۰).

ایوان ایلیچ

ایوان ایلیچ

ژان ژاک روسو

ژان ژاک روسو

ژان-ژاک روسو متفکر سوئیسی، در سدهٔ هجدهم و اوج دورهٔ روشنگری اروپا می‌زیست.

فردریک فروبل

فردریک فروبل

فریدریک ویلهلم فروبل در سال ١٧٨٢ در خانواده ای متدین به دنیا آمد. پدرش کشیش بود. محل تولدش دهکده ای کوهستانی به نام تورینک در کشور آلمان بود. فروبل در کودکی(نه ماهگی) مادرش را از دست داد و کودکی اش را در تنهایی سپری کرد. او در سراسر زندگی از مرگ مادرش متاثر بود. پدر او دوبار ازدواج کرده بود.

ماریا مونتسوری

ماریا مونتسوری

Maria Montessori

ماریا مونتسوری، پزشک، فیلسوف، آموزگار و انسان دوستی اهل ایتالیا بود. او در سال ۱۸۷۰ در آنکونای ایتالیا به دنیا آمد و پس از گذراندن ۸۲ سال سرشار از نوآوری و کوشش برای بهتر شدن زندگی انسان ها در سال ۱۹۵۲ در هلند درگذشت.

جان هینریش پستالوژی جان هینریش پستالوزی

جان هینریش پستالوزی

   يوهان هاينْريش پستالوِژی، در دوم ژانويه ۱۷۴۴م در زوريخ سوئيس به دنيا آمد. در نتيجه تربيت مادر و تاثير پدربزرگش كه در آن سامان به شغل روحانيت، روزگار می‏گذرانيد، پستالوِژی به فكر افتاد تا روستاييان پيرامون خود را از حال فلاكت و بدبختی بيرون آورد.

عضویت در کانال تلگرام