تماس با حیوانات خطر ابتلا به تنگی نفس را کاهش می‌دهد

تحقیقات نشان داده‌است قرار دادن کودکتان در سن کم در معرض حیوانات و میکروب‌ها، احتمال ابتلا به تنگی نفس را در آنان کاهش می‌دهد:

  • تماس با گربه‌ها، سگ‌ها، موش‌ها و سوسک‌ها در سه ماهگی خطر ابتلا به تنگی نفس را کاهش می‌دهد.
  • تحقیقات سازمان بین‌المللی بهداشت این رابطه را در کودکان با سن ۷ سال پیدا کرده‌اند.
  • هم‌چنین قرار گرفتن کودک در معرض باکتری خاصی که در گرد و غبار خانه وجود دارد، خطر ابتلا به تنگی نفس را به میزان بیشتری کاهش می‌دهد.
  • تنگی نفس ممکن است در کودکی بهبود پیدا کند اما ممکن است در سنین بالاتر با حالت مضمن برگردد.

تحقیقات نشان داده‌است که قرار دادن کودکتان در سن کم در معرض حیوانات و میکروب‌ها، احتمال ابتلا به تنگی نفس را کاهش می‌دهد.

پیش‌ترتحقیقات نشان داده بود که کاهش مواد آلرژی‌زا در خانه، به کنترل بیماری آلرژی مضمن هنگام ابتلا کمک می‌کند.

امروزه تحقیقات جدید نشان می‌دهد، قرار گرفتن در معرض علائم آرژی‌زا در سنین کودکی، قبل از این که تنگی نفس به وجود بیاید، تأثیر به سزایی در کاهش ابتلا به آن دارد .

تحقیقات موسسه بین‌المللی بهداشت، یکی از آژانس‌های وزارت بهداشت آمریکا نشان داده است که تماس با گربه‌ها، سگ‌ها، موش‌ها و سوسک‌ها در سه ماهگی با کاهش خطر ابتلا به تنگی نفس در سن ۷ سالگی ارتباط مستقیم دارد.

هم‌چنین قرار گرفتن در معرض یک نوع باکتری خاص که در گرد و غبار خانه وجود دارد در سنین کودکی می‌تواند با خطر کمتر ابتلا به تنگی نفس ارتباط داشته باشد.

تیم تحقیقات هم چنین متوجه شده‌اند که این باکتری خاص در گردوغبار خانه، که در سال اول زندگی کودک جمع شده‌است، می‌تواند سه ساله‌ها را از خس خس کردن هنگام نفس کشیدن در امان بدارد، که یکی از علائم ایجاد تنگی نفس است.

تحقیقات ما نشان داده‌اند که قرار کرفتن در معرض بسیاری از آلرژی‌ها و باکتری‌ها و محصولات باکتریایی در داخل خانه در سن کم، احتمال گرفتن تنگی نفس را پایین می‌آورد. جیم گرن، مدیر تحقیقات موسسه URECA و پروفسور در دانشگاه ویسکونسین-مدیسون می‌گوید.

«تحقیقات بعدی ممکن است به ما کمک کنند تا هدف‌های مشخص‌تری را برای جلوگیری از تنگی نفس پیدا کنیم.»

در کنار این‌ها، تحقیقات جدید تأییدیه‌ای هستند بر تحقیقات قبلی من باب پیش رفت تنگی نفس در کودکان و ارتباط آن با وابستگی خانواده به مصرف دخانیات، استرس هنگام بارداری و افسردگی.

نتیجهٔ این تحقیقات به طور مشخص در روزنامه مراقبت‌های آلرژیک به چاپ رسیده است.

شیر دادن به صورت طبیعی به کودکان خطر تنگی نفس را تا نصف کاهش می‌دهد

تحقیقات جدید نشان داده‌اند که شیر دادن از پستان به کودکان خطر تنگی نفس را تا نصف کاهش می‌دهد.

یک تحقیق نشان داده‌است که کودکانی که به صورت طبیعی شیرداده می‌شود تا ۴۵ درصد خطر کم‌تری در دچار شدن به خس خس کردن هنگام تنفس، سرفه و تنگی نفس را دارند.

و این هم به دلیل تأثیر شیر دادن طبیعی بر روی سیستم ایمنی است.

نویسنده ارشد، دکتر Maitland van der Zee از دانشگاه آمستردام می‌گوید: « تغییرات در ترکیب و فعالیت سیستم گوارش در زمان کودکی می‌تواند بر روی سیستم ایمنی تأثیر داشته باشد و غیرمستقیم به کاهش خطر تنگی نفس در زندگی بیانجامد.»

نگهداری حیوان در منزل چه مزیت و معایبی برای کودکان دارد؟

Submitted by Anonymous (تایید نشده) on ی., 11/05/2017 - 11:20