مدارس طبیعت

در این برگه سعی کرده‌ایم تمامی مدارس طبیعت فعال در ایران معرفی شوند، چنانچه مدرسه طبیعت شما در این برگه معرفی نشده است اطلاعات آن را برای ما ارسال کنید.

مدارس طبیعت

مدرسه طبیعت کوچار

از مدت‌ها پیش تحقیق، مطالعه و کار در حوزه‌ی کودک را آغاز کردیم و در قالب مدرسه‌ی سیار کوچار به فراهم آوردن فرصت‌های رشد کودکان می‌اندیشیم. در این راستا به برنامه‌های هفتگی، سفرهای ماهانه و ترویج مفهوم مدرسه‌‌ی طبیعت می‌پردازیم.

کوچار در حال حاضر به اجرای برنامه‌های مدرسه طبیعت به صورت سیار در تهران مشغول است.

نشانی: خیابان دارآباد، انتهای خیابان محبی، رود دره‌ی دارآباد

تلفن: ۰۹۰۲۶۶۷۵۲۹۶ - ۰۹۳۵۲۴۷۳۸۳۸

آدرس تلگرام مدرسه طبیعت کوچار

نوشته : editor5 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
مدرسه طبیعت باغ گیلو (بافق)

مدرسه طبیعت قلمرویی است برای کودکان فضایی که در آن امکان تعامل آزادانه، کنجکاوانه و سرخوشانه با طبیعت برای کودکان فراهم است. تجربه‌های کودکانه در این فضا، تعامل آزادانه و ملموس با همه عناصر طبیعت از جمله آب، خاک، سنگ، چوب، گیاه و حیوان را در برمی‌گیرد تعاملی باز و آزاد، تک نفره یا جمعی و بر اساس انگیزش‌های درونی خود کودکان.

شماره تماس:  ۰۹۱۳۳۵۸۶۰۸۵-۰۳۵۳۱۴۵۳۶۴۹

نشانی کانال تلگرام مدرسه طبیعت باغ گیلو

نوشته : editor /
تعداد دیدگاه: ۰ /
مدرسه طبیعت ویشه(نور)

مدرسه طبیعت ویشه در شهرستان نور در آذرماه ۹۵ به صورت سیار شروع به کار کرد و در مهرماه ۹۶ به دعوت یکی از والدین در باغ شخصیشان به صورت ثابت در روزهای سه شنبه و پنجشنبه ادامه فعالیت می‌دهد.

با مدیریت: پونه شعبانی

شماره تماس: ۰۹۱۱۹۱۹۵۸۳۳

نشانی کانال تلگرام مدرسه طبیعت ویشه

نشانی اینستاگرام مدرسه طبیعت ویشه

نوشته : editor /
تعداد دیدگاه: ۰ /
مدرسه طبیعت بابامسعود کرمان

مدرسه‌ی طبیعت بابامسعود کرمان تکه ای از طبیعت خداست برای بازی کودکان احساس؛ نمونه‌ای کوچک از همان دشت‌هایی چه فراخ و کوه‌هایی چه بلند که برای کودکانمان مهیا ساخته ایم تا پی آن چیزی بگردند که سرشتشان بر آن بنا نهاده شده؛ پی نوری، ریگی، لبخندی؛ تجربه ی بازی های سرخوشانه‌ی کودکی با من است، کودک درونم همچنان سرشار از شادمانگی و رهاییِ کودکانه است هرچند که چهار دهه از تولدش می‌گذرد و این را مدیون شهر کوچکم بیدخت هستم که بازی های آزادانه‌ی من در طبیعت آن، بزرگی رویاهای مرا ساخت و اینک آن رویاهای به بار نشسته را در همین چهارگوشه‌ی طبیعت به فرزندان نسل بعدی ام نیز هدیه می‌کنم تا آن‌ها نیز دنیای فرد

نوشته : editor /
تعداد دیدگاه: ۰ /
مدرسه طبیعت کیکم (کرمانشاه)

مدرسه طبیعت کیکم جایی برای بازی‌های سرخوشانه درطبیعت است که منجر به رشد استعدادها، خلاقیت، دست ورزی، رویا پردازی و سلامت فکری و جسمی کودکان است که کارگاه‌هایی برای یادگیری و تجربه بدون آموزش مستقیم برای کودکان انجام می‌گردد.

نوشته : editor /
تعداد دیدگاه: ۰ /
مدرسه طبیعت چارباغ (اصفهان

مدرسه طبیعت چارباغ اصفهان از ۳ مهر ۱۳۹۵ به طور رسمی فعالیت آزمایشی خود را  شروع کرد.

نوشته : editor /
تعداد دیدگاه: ۰ /
مدرسه طبیعت آفتاب(کاشان)

مدرسه طبیعت آفتاب کاشان با همکاری جمعی از تسهیلگران، علاقه مندان محیط زیست و فعالان حوزهٔ کودک، دانش آموختگان رشته های روانشناسی، علوم تربیتی، بهداشت، پزشکی، کودک یاری، گیاهان زینتی، میکروبیولوژی، دامپزشکی و مدیریت کار خود را از ۱۶مهرماه ۱۳۹۵همزمان با روز جهانی کودک آغاز نموده است.

نوشته : editor /
تعداد دیدگاه: ۰ /
مدرسه طبیعت سیار گایا (منطقه آزاد اروند)

مدرسهٔ طبیعت یعنی فرصت و امکان یادگیری خودانگیخته و خلاقانه. لمس خاک و آب و باد و باران و تماشای ضرباهنگ رنگ‌ها و گوش سپردن به نواهای شگفت‌انگیز طبیعت، بذرهای خلاقیت را در ذهن کودک پرورش می‌دهد.

نوشته : editor /
تعداد دیدگاه: ۰ /
مدرسه طبیعت باغچه‌ مهر(کرج)

مدرسه طبیعت باغچه مهر هم چون سایر مدارس طبیعت فضایی است که در آن امکان تجربهٔ آزادانه و خود انگیختهٔ طبیعت برای کودک فراهم شده است. 

نوشته : editor /
تعداد دیدگاه: ۰ /
مدرسه طبیعت تی تی

مدرسهٔ طبیعت تی‌تی اولین مدرسهٔ طبیعت رشت با مدیریت پریشا هُمامی از تیرماه ۹۵ زیر نظر استاد دکتر وهاب‌زاده فعالیّت خود را آغاز کرد و در این مدّت پذیرای کودکان بسیاری در بازهٔ سنی ۱۲-۲ سال بوده. بچه‌ها در این فضا در کنار تسهیل گرانی آموزش دیده تمام جلوه‌های طبیعت را لمس می‌کنند. این مکان مجهز به سرویس بهداشتی و حمام، سیستم اطفای حریق، کمک‌های اولیه می‌باشد.

فعالیت‌های مدرسهٔ طبیعت تی‌تی

نوشته : editor /
تعداد دیدگاه: ۰ /
مدرسه طبیعت داربانان آتی (لواسان)

مدرسه طبیعت داربانان آتی از ابتدای شهریور ۹۵ در روستای خوش آب و هوای گرمابدر نزدیک فشم کار خود را آغاز نموده و با بهرمندی از طبیعت بکر و زیبایی که در اختیار دارد قصد دارد کودکان را هرچه بیشتر با محیط پیرامون آشنا ساخته و با ایجاد فضایی برای لمس عناصر موجود در طبیعت موجبات پرورش روح و جسم کودکان را فراهم آورد.

نوشته : editor /
تعداد دیدگاه: ۰ /
مدرسه طبيعت گلستان (بوم کلبه ترکمن)

فرآهم آوردن زمينه آشنايى با طبيعت و آموزش هاى زيست محيطى براى كودكان شهرها و ساكنين حاشيه پارک هاى ملى يكى از اهداف اصلى ماست.

نوشته : editor /
تعداد دیدگاه: ۰ /
مدرسه طبیعت وایو (مازندران)

مدرسه طبیعت وایو در سال ۱۳۹۴ در نزدیکی عباس آباد در استان مازندران تأسیس شده است.

نوشته : editor /
تعداد دیدگاه: ۰ /
مدرسه طبیعت دماوند (استان تهران)

مدرسه طبیعت دماوند در تاریخ ۷ خرداد ۱۳۹۵ با حضور ۷۰ نفر از علاقمندان و دوستداران طبیعت و کودک افتتاح شد.

نوشته : editor /
تعداد دیدگاه: ۰ /
مدرسه طبیعت کنکاج (خراسان جنوبی)

مدرسه طبیعت کنکاج از اردیبهشت ۹۴ فعالیت خود را به صورت مدرسه سیار آغاز نمود. عمده فعالیت‌های مدرسه در این مدت برگزاری سفرهای آقای ذره بین در طبیعت اطراف شهر بیرجند بود.

نوشته : editor /
تعداد دیدگاه: ۰ /

عضویت در کانال تلگرام