آموزش خلاق ریاضی به کودکان

۶ روش تدریس مؤثر ریاضی

هر کسی ممکن است در طول کلاس، ناگهان رشته کلام را از دست بدهد یا دچار حواسپرتی شود و بخشی از درس را متوجه نشود. بنابراین بهترین راه برای به پایان بردن ۷ دقیقه آخر کلاس، یک جمع بندی نهایی کوتاه از مطالب ارائه شده قبل از به صدا درآمدن زنگ تفریح است. 

نوشته : editor5 /
تعداد دیدگاه: 0 /
آموزش مفاهیم به کودکان، مهارت ۲: شایستگی حساب

مهارت ۲: شایستگی حساب

بسیاری از مشکلات یادگیری، قبل از ورود به دبستان قابل پیشگیری‌اند و می‌توان با صرف زمانی اندک، علل مشکل را شناسایی و درمان کرد. مربیان مهدهای کودک و کلاس‌های آمادگی، در صورتی که تعلیمات لازم را دیده و زیر نظر فرد مجربی کار عملی انجام داده باشند، می‌توانند به آسانی این گره را بگشایند (تبریزی، ۱۳۸۶). مفاهیم ریاضی نیز یکی از مواردی است که اگر در سنین پیش از دبستان و متناسب با رشد ذهنی کودک آموزش داده شود، می‌توان امیدوار بود که کودک در سن دبستان مشکل ریاضی نداشته باشد. در سنین پیش از دبستان می‌توان از بازی برای آموزش انواع مفاهیم استفاده کرد.

نوشته : editor /
تعداد دیدگاه: 0 /
بازی کودک با اعداد

ورود فرزند به کانون خانواده، شور و گرمی خاصی را برای پدر و مادر به همراه دارد. مسلماً روزهای اول نگرانی از تربیت و پرورش ذهن والدین جوان را پر می‌کند. اما طولی نمی‌کشد که کم کم بر اوضاع مسلط می‌شوند. یکی از این موارد بسیار مهم در رشد شخصیت کودک، بازی‌هاست. به کمک همین بازی‌هاست که بچه خیلی از مسائل را می‌آموزد. شاید عجیب به نظر بیاید، اما باید گفت که هیچ بازی برای بچه‌ها، احمقانه و بیخود نیست. همه آن‌ها راهی برای جست وجو و شناخت دنیای پیرامون است.

نوشته : editor /
تعداد دیدگاه: 0 /

عضویت در کانال تلگرام